The Global Franchise Market Fuarı

Bursa Kebap Evi, Ortadoğu'ya çıkartma yaptı

Dubai’de gerçekleşen “The Global Franchise Market”e katılan Bursa Kebap Evi, Ortadoğu’lu girişimcilerden büyük ilgi gördü. Hedeflerinin Bursa Kebap Evi’ni efsane döneriyle bir dünya markası yapmak olduğunu belirten Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, fuar süresince gördükleri yoğun ilgiden memnun olduklarını dile getirdi. Dubai Ekonomi Bakanı ve Dubai Başkonsolosu’nun da ziyaret ettiği Bursa Kebap Evi fuar standında ziyaretçilere döner ve kestane şekeri ikram edildi.

Türk markalarının Ortadoğu’ya açılan kapısı olarak değerlendirilen fuarda Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan 3 ayrı firma ile başlayan görüşmeler hız kesmeden devam ediyor.

Bursa'nın meşhur kebabı İskender’i lezzet ve kalite standardından ödün vermeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak amacı ile hayat geçen Bursa Kebap Evi, geçtiğimiz günlerde Dubai’de yapılan “The Global Franchise Market”e katıldı. Daha önce İstanbul’da yapılan bir başka fuarda özellikle Ortadoğu’lu girişimcilerden büyük ilgi gören Bursa Kebap Evi, Dubai’de de birçok girişimciyi standında ağırladı. Dubai Ekonomi Bakanı ve Dubai Başkonsolosu’nun da ziyaret ettiği stantta, 2 gün boyunca ziyaretçilere döner ve kestane şekeri ikram edildi.

Kendi işinin sahibi olmak isteyenlere Türkiye’nin ve Bursa’nın tarihi lezzetlerine odaklı yatırım fırsatı sunan Bursa Kebap Evi, Türk markalarının Ortadoğu’ya açılan kapısı olarak değerlendirilen fuarda Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan’dan 3 ayrı firma ile başladığı görüşmelere hız kesmeden devam ediyor.

 Hedef BKE dönerini bir dünya markası yapmak

Girişimcileri fuardaki standında ağırlayarak, franchise taleplerini değerlendiren Helvacı Grup Yönetim Kurulu Başkanı M. Cem Helvacı, sektörün nabzını tutan fuarlarda girişimcilerden yoğun ilgi görmenin memnuniyeti içinde olduklarını dile getirerek, “Kalitede standardı yakalamak için tek bir merkezde hijyenik koşullarda üretim yapıyoruz. Lezzet ve et kalitesi konusunda iddialıyız. Tüm bu özelliklerimiz ile sektörde rekabet avantajı yakalıyoruz. Marka çatımız altında bugün yaklaşık 1200 kişiye istihdam sağlıyoruz. Özellikle yurtiçi ve yurtdışı pazarda hızla büyüyoruz. 6 yıl gibi kısa bir sürede Almanya’da dahil olmak üzere toplam 70 şube açtık. Şu an öncelikli amacımız 100 şubeye ulaşmak. Görünen o ki, yakın zamanda bu amacımıza da ulaşacağız. Hedefimiz; Bursa Kebap Evi’ni efsane döneriyle bir dünya markası yapmak” dedi.